חפשו אותנו ב

ראו סרטוני הדגמה

972542064004+

danielbrain05@gmail.com
  1. דף הבית
  2. /
  3. בלוג

שלום יקריי, 
במסגרת "הכר את המוח שלך וחשיבותו לתפקוד יום יומי" הביא ברשותכם מספר מקורות מעניינים? למשל : 
מהו המוח הקטן ? המוח הקטן הוא חלק במערכת העצבים המרכזית שאחראי בעיקר על מוטוריקה ושיווי משקל. הוא נמצא בחלק האחורי של המוח, סמוך לגזע המוח, ומחובר אליו בכמה רגליות שבהן עוברים סיבים הנושאים מידע מהמוח הקטן אל שאר חלקי מערכת העצבים. הסרטון שלפנינו מציג את האנטומיה של המוח הקטן: מיקומו, חלוקתו להמיספרות ולאונות וכמה מהגרעינים מרכזיים שבו.
    

המוח הוא האיבר החשוב ביותר במערכת העצבים, המספק לגוף כמעט את כל התפקודים הקיימים בו.חקר המוח הוא אחד מהתחומים המדעיים החשובים, המרתקים והנחקרים, ואחת לכמה שנים מופיעות תגליות חדשות אודות תפקודו המרשים של המוח.המוח, הנמצא בתוך הגולגולת כולל מספר מרכיבים אנטומיים, אשר אחראים על תפקודים שונים. תאי המוח נחשבים לרגישים במיוחד, ולכן כל נזק שמופיע בהם, אפילו נזק קטן ביותר, יכול לגרום לפגיעה ארוכת טווח וקשה.


המוח – צרברום

האנטומיה של המוח היא דבר מורכב וייחודי, כאשר כל מבנה אנטומי הוא בעל תפקיד כלשהו. המוח מתחלק באופן כללי לשתי המיספרות, המתחלקות לאונות.החומר האפור, הנמצא בקליפת המוח (הנקראת גם קורטקס) הוא המבנה הפעיל במוח, המקנה לו את יכולות העיבוד והשליטה.לעומת זאת, החומר הלבן הוא החומר המקשר בין האונות וההמיספרות, ותפקידו העיקרי הוא ליצור תיאום בין חלקי הקורטקס. אצל רוב בני האדם, ההמיספרה הדומיננטית היא ההמיספרה השמאלית. דומיננטיות זו, המופיעה כמעט בכל הימניים, ובכ-70% מהשמאליים גורמת לכך שההבדל בין ההמיספרות אינו אך ורק הבדל אנטומי, אלא גם הבדל מבחינה תפקודית.

מהם החלקים השונים של הקורטוקס ומה תפקיד של כל אזור ? וכך, קיים הבדל בין התפקוד של מרכיב מסויים באונה הדומיננטית לעומת האונה הרצסיבית. כל המיספרה במוח מתחלקת ל-2 אונות:

  • האונה הפרונטלית (המצחית) – אחראית על הפעילות המוטורית, ובמילים אחרות הפקודה לביצועה תנועה מתחילה באונה הפרונטלית. מלבד זאת, האונה הפרונטלית אחראית גם על ההתנהגות, דיבור (בהמיספרה הדומיננטית) תכנון וקבלת החלטות.
  • האונה הפריאטלית (קודקודית) – עוסקת בעיקר ביכולת התחושתית, כלומר אונה זו מקבלת את הקלט הסנסורי ממערכת העצבים הפריפרי ומעבדת אותו. בנוסף, לאונה הפריאטלית תפקיד חשוב ביותר בקישור בין תפקודים מוחיים וביכולת לבצע פעולות שונות.
    האונה הפריאטלית הנמצאת בהמיספרה הדומיננטית אחראית על קריאה, כתיבה, חישוב והבנת השפה, ולעומת זאת האונה הנמצאת בהמיספרה השינה עוסקת בעיקר בהתמצאות במרחב.
  • האונה הטמפורלית (רקתית) – אונה האחראית באופן כללי על השמיעה והבנת השפה. אונה זו אחראית גם על זיכרון, הבנת קלט תחושתי, רגש ותפקודים נוספים.
  • האונה האוקסיפיטלית (עורפית) – זוהי האונה האחראית על הראיה, אשר בסופו של דבר מקבלת את המידע מהעיניים ומעבדת אותו לתמונה.
בהדרכות ובטיפולים שלי אתייחס אתכם לשאלות כגון : 

כמה חושים יש לנו באמת?

איך המוח שלנו לומד?

מה קורה לנו כשאנחנו מתאהבים?

האם הדמיון יכול לשפר את הביצועים של מוזיקאים וספורטאים?

מדוע מוחם של עיוורים שהחלו פתאום לראות מתקשה להבין את מה שהם רואים?

רבות מהשאלות הללו כבר נענו, אך באחרות עדיין רב הנסתר על הנגלה.

המוח הוא האיבר המורכב ביותר בגופנו.

משקלו עומד על כשני אחוז ממשקל הגוף אך הוא צורך למעלה מ-20 אחוז מהאנרגיה שלו. המוח מבקר ומייצר את המחשבות, הרגשות, החושים, התנועה והזיכרונות שלנו. בשנים האחרונות חקר המוח נמצא בחזית המחקר המדעי, ומחקרים עדכניים ומפתיעים מרחיבים את הבנתנו ביחס לאיבר המופלא הזה.

בחקר המוח שותפים חוקרים מתחומים רבים ומגוונים, ובהן פיזיקה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, כימיה, בלשנות, מחשבים ועוד.

אתם מוזמנים להצטרף להרפתקה המדעית המסעירה של פענוח סודות המוח, לרפאות פצעים שתחומי תרפיה אחרים לא הצליחו לפענח - בעצם בתובנה נכונה אתם מייצרים

את הכלים למוטיבציה שהוא חלק לא פחות חשוב לצאת מהקיבעון המחשבתי שלנו.


בתמונה לעיל, תאי העצב ומעבר האינפורמציה (המידע) אמצעות המוליכים העצביים שהם ארבעה ביו-כימיקאלים חשובים שנמצאים במוח, משפיעים רבות על בריאותנו ואישיותנו. כימיקאלים אלה נקראים בשם נוירוטרנסמיטרים (שליחים עצביים) והעיקריים שבהם הם: דופאמין, אצטיל-כולין, גאבא וסרוטונין. מחקרים חדשים מוכיחים, שרבות מהבעיות הבריאותיות שלנו נגרמות באופן ישיר מחוסר איזון בכמותם של חומרים אלה.

למה הדבר כל כך חשוב לבריאות הנפש והגוךף שלנו ? 

תוכניתי משלבת בין הרפואה ההוליסטית, הרואה את האדם כמכלול, ובין הידע הרפואי העדכני של המאה ה-21. גישה ייחודית זו, שהוכיחה את עצמה אצל אלפי מטופלים ברחבי העולם, משלבת כמה יסודות חשובים: תזונה נכונה, תוספי תזונה עתירי מרכיבי מזון חיוניים, שינויים באורח החיים (פעילות ספרטיבית, תרגילי נשימה בשילוב לפסיכותרפיה כדי להתנקות מאמונות יסוד מעוותות ולהתרחק מיחסי אנוש רעילים Toxic relation).חיפוש :
מחקרים מראים כי אדם ממוצע סוחב משהו כמו 6 ק"ג של פסולת שדבוקה לרירית המעי הגס שלו, שגם אכילה בריאה לא תמיד תצליח לנקות. 3 סיבות להתחיל לנקות

ברוב מקומות העבודה אנחנו מוצאים את עצמנו בשני מצבים – או שאנחנו יושבים במשך 90% מהזמן, או שאנחנו עומדים. רק מעטים מאיתנו זוכים לגוון בעבודתם באופן טבעי בין שני המצבים האלה, אך אלו שלא סובלים לאורך השנים מבעיות בריאותיות רבות שמחמירות עם הזמן.

ישנם 2 סוגים של דלקת קרום המוח, האחת דלקת נגיפית שחולפת מעצמה ולא דורשת יחס מיוחד, והשנייה דלקת חיידקית, שהיא קטלנית ומסכנת חיים, ודורשת התערבות רפואית ללא דיחוי. דלקת קרום המוח (הידועה גם כ”מנינגיטיס” או דלקת עוצבה), היא מחלה דלקתית שפוגעת בקרומים הרכים שעוטפים את המוח ואת חוט השדרה.

כיצד להשיג בריאות מיטבית ואריכות ימים באמצעות איזון החומרים הכימיים במוחנו

מחקרים מראים כי אדם ממוצע סוחב משהו כמו 6 ק"ג של פסולת שדבוקה לרירית המעי הגס שלו, שגם אכילה בריאה לא תמיד תצליח לנקות. 3 סיבות להתחיל לנקות

מחקר ראשון מסוגו מצא גנים ספציפיים שקשורים לחלקים חשובים במוח שמשפיעים על אלמנטים כמו זיכרון או למידה. המחקר מציע אפשרות לפריצת דרך בטיפול במחלות נוירולוגיות, אוטיזם ואלצהיימר

רפלקס מוגדר כתנועה לא רצונית של שריר בתגובה לגירוי....

כידוע, נגיף הקורונה, נגיף אשר לא יודעים עליו הרבה עדיין ושמחפשים עבורו חיסון מתאים, ממשיך להדביק אנשים בסין ומחוצה לה. לא ידוע אם אנשים ללא תסמינים מהווים בכל זאת נשאים של הנגיף. ידוע שלוקח כשבועיים עד שידגור. אי לכך, מטיילים ישראלים אשר שבו מסין נתבקשו להשאר בהסגר ביתי.

חשוב כאן לציין שקיימת הבחנה ברורה בגיל המעבר בין גברים לנשים . לקוח מתוך הפורום של : פורום פסיכולוגיה של אתר בטיפול נט


איך אפשר ליצור אושר .......2all בניית אתרים